Vsako leto 26.9. praznujemo evropski dan jezikov, katerega so prvič razglasili leta 2001 v Strasbourgu na pobudo Svete Evrope. Tako letos praznujemo že 19. obletnico te obeležitve. Od leta 2004 je eden izmed 24 uradih jezikov v Evropi tudi slovenščina. Na ta dan je v Ljubljani bilo praznovanje kulturne in jezikovne raznolikosti. S tem javnost opozorimo na raznolikost jezikov in kulturno pestrost Evrope ter spodbudimo vse življenjsko učenje jezikov v šoli in izven nje.
Zato smo učenci izbirnih predmetov šolskega novinarstva in turistične vzgoje pripravili razstave, prav tako pa smo tega dne za šolsko malico in kosilo okušali tipične dobrote iz naših dveh sosednjih držav, Italije in Avstrije in tako na malce drugačen način obeležili ta dan tudi na naši šoli.

Zapisale šolske novinarke