24. oktobra 2019, so učenci drugega razreda skupaj z Nino Mohorič, učenko 9. razreda, na zelenici pred učilnico, sadili čebulice krokusov. Vključili smo se v mednarodni projekt, ki ga je vzpodbudila irska organizacija za izobraževanje in se je razširil v številne države Evrope. Rumene žafrane sadimo v spomin na milijon in pol judovskih otrok, ki so umrli med holokavstom, v spomin tisočim otrok različnih narodnosti, ki so bili žrtve nasilja v drugi svetovni vojni. S sajenjem čebulic krokusov, ki so nam jih poslali iz Irske, smo se spomnili otrok, ki so še danes žrtve nasilja zaradi vojn, so razseljeni, begunci, postanejo sirote in so oropani otroštva. Spomladi, ko bodo krokusi zacveteli, bomo spet obudili zgodbe otrok, ki so bili iztrgani iz varnega objema staršev zaradi političnih norosti ljudi.

Mentorica: Mari Karnet