Muzej narodne osvoboditve Maribor je v torek, 21. 2. 2018, prirejal 13. Zborovanje mladih zgodovinarjev. Na zborovanju so osnovnošolci predstavili svoje raziskovalne teme o zdravstveni oskrbi v Mariboru in okolici. Nina Mohorič, učenka 7. b razreda OŠ Kungota, je odlično predstavila svojo raziskovalno temo Zdravljenje otroških bolezni – cepljenje DA ali NE. Aktualno in zanimivo temo je posebej pohvalil častni gost zborovanja dr. Kurt Kancler, dolgoletni pediater zaposlen v Zdravstvenem domu Maribor. Nina Mohorič, je s svojim natančnim, doslednim raziskovalnim pristopom in z jasnim, zanimivim izvajanjem, vzbudila prav posebno zanimanje. Prejela je pohvalo in priznanje za sodelovanje ter vzpodbudo za nadaljnje raziskovanje.

Mentorica: Mari Karnet