Učitelji in učenci od 6. do 9. razreda smo se v soboto, 29. 9. 2018 zbrali že ob 8. uri v šoli, da bi izvedli atletski športni dan, ki je trajal 5 šolskih ur, torej do 13. ure. Na začetku dneva smo se z učitelji zbrali v učilnicah ter se pogovorili, katere dejavnosti bomo izvajali učenci. Po pogovoru smo se odpravili na malico. Po malici smo vsak razred razdelili na fante in dekleta. Športni dan smo izvajali z 8 dejavnostmi. Odigrati smo morali nogomet, odbojko, košarko, floorball, odteči tek na 60, tek na 600, opraviti skok v daljino in met z žvižgačem. Vse aktivnosti so se dogajale na šolskem igrišču. Na koncu dneva je vsak razred izbral 4 kandidate, ki so še tekli na zadnji aktivnosti. To je bila štafeta. Z veliko prednostjo je zmagal 9. b razred. Po štafeti smo se že vsi utrujeni in zadihani odpravili v telovadnico, kjer smo imeli podelitev nagrad za vsako tekmovalno disciplino. Nagrado so dobili trije najboljši fantje in tri najboljša dekleta iz vsakega razreda.

Po uspešno končanem športnem dnevu, smo se učenci odpravili domov na zaslužen počitek.

Za šolske novinarje zbrala Tia Zoja Plohl. 9.b