V sodelovanju z učenci iz Gamlitza smo organizirali in izvedli delavnice na temo ekologija za učence 7. razredov. Določali smo drevesne vrste, ogledali smo si akvarij in terarij v Mariboru, se spoznavali, urili v nemškem in angleškem jeziku. Našim sosedom smo razkazali znamenitosti starega mestnega jedra. Skupaj smo obiskali znane zgodovinske znamenitosti in izpolnjevali delovne liste. Vse je potekalo v heterogenih skupinah, učenci so medsebojno sodelovali. Sprva so se spoznavali s pomočjo iger, se  razdelili v delovne  skupine. Sledilo je raziskovanje in tekmovanje med skupinami. Najbolj uspešno skupino je čakala nagrada.  Tako so se stkale nove prijateljske vezi in delila se je elektronska pošta. Fotografije nazorno pričajo o druženju in medsebojnem sodelovanju.

Mentorici, Suzana Čavka Divčić in Karin Blas Hameršak

Dne 17.5.2017  smo se učenci 7 razreda družili z učenci iz OŠ Gamlic.

Ob 8.00 smo se skupaj zbrali pred našo šolo ter se z avtobusom odpeljali v Maribor. Najprej smo si ogledali Akvarij Terarij kjer je bilo super. Nato smo se peš odpravili do jase. Tam smo se igrali igrice ter se družili. Po skupinah smo določali drevesa nato pa iskali različne stvari iz seznama. Zelo smo se zabavali. Tako razdeljeni v skupine smo se nato odpravili po mariborskih ulicah. Seveda smo morali slediti zemljevidu. Zaključili pa smo na glavnem trgu. Na avtobusni postaji pa nas je čakal avtobus. Z njim smo se odpeljali v šolo na kosilo. Po kosilu smo imeli še nekaj časa za druženje. Nato pa smo se poslovili na šolskem igrišču. Ta dan je bil super. Upam da se bomo še kdaj tako družili.

Barbara Kumpuš, 7.b razred