Ne zgodi se prav pogosto, da nas obišče predsednik republike. Zato je bil danes za nas res poseben dan.  Predsednik šolske skupnosti, Tine Mesarič, je konec novembra poslal pismo predsedniku in ga povabil na pogovor z učenci. Predlagal je, da bi se pogovarjali o prihodnosti Slovenije in mladih.

Razveselili smo se telefonskega pogovora, v katerem so gospe ravnateljici sporočili, da bo predsednik z veseljem prišel na druženje.

Obisk smo pričakali vsi učenci in učitelji našega zavoda – tudi učenci podružničnih šol so prišli na prireditev, in župan Občine Kungota. Po kratkem kulturnem programu je sledil pogovor predsednika države s predstavniki šolske skupnosti. Učenci so se na pogovor pripravili s svojimi vprašanji in razmišljanji, ki so jih v sproščenem vzdušju delili s predsednikom.

Dogodek je potekal z veliko smeha, dobre volje, iskrenih besed in modrosti, ki jih je predsednik delil z učenci.

Zagotovo nam bo srečanje ostalo v lepem spominu za vse življenje.

Več o tem si lahko ogledate v prispevku:

Mateja Vdovič in Tanja Branisel