V ponedeljek, 27. 1. 2020, se je svet in vsa Evropa, spominjala holokavsta nad:

Judi, Romi, invalidi, homoseksualci, demokrati, svobodnjaki, komunisti, možmi, ženami in otroki.

Ob 75. obletnici osvoboditve taborišča Auschwitz smo se v OŠ Kungota s prireditvijo spomnili tragičnih usod taboriščnikov med drugo svetovno vojno.  Učenke: Anika Vračko, Lea Stupar, Nina Mohorič so pripravile literarni program in obiskovalce vodile po razstavi Kamnite solze, ki smo jo na šoli gostovali iz Sinagoge Maribor. Poseben samostojni del razstave devetošolcev, ki so zbirali vire in jih interpretirali v obliki referatov, sta predstavljali Lea in Nina. Prireditev so glasbeno obogatile Lina Mihajlović na flavti, Lea Stupar na saksofonu in gostja Kerstin Matjašič na violini.

Prireditev je bila izvedena v sklopu dveh projektov Šoa in Krokus, ki se izvajata po vsej Evropi v sodelovanju s Sinagogo Maribor.

Namen prireditve je bil spominjati se, da se nikoli ne ponovi.

Vsi učenci tretje triade in 6. razredov so bili deležni vodenja po razstavi v sklopu pouka.

Mentorica: Mari Karnet