Razstava – Bunkerji na območju občine Kungota

Razstava je na ogled na stopnišču OŠ Kungota ves oktober in bo na ogled še v prvi polovici meseca novembra 2019.

Skupina učencev devetih razredov je na terenu občine Kungota raziskovala bunkerje, ki so bili grajeni v času pred drugo svetovno vojno za obrambo pred morebitnim nemškim napadom, ki se je v resnici zgodil 6. 4. 1941. Tudi nekateri učenci 6. razredov so iskali bunkerje in jih fotografirali.

Devetošolci so zbirali informacije o bunkerjih v literaturi, poslušali predavanje g. Aleša Zelenka (diplomiran politolog in raziskovalec severnega dela Rupnikove linije), preučili skice in zemljevide bunkerjev v domači pokrajini in zapisali osnovne informacije o gradnji in tipih bunkerjev, opise bunkerjev, opremljenost bunkerjev, bivanje vojakov in življenjske razmere, ravnanje vojakov ob napadu nemške vojske. Opisali so stanje bunkerjev danes in razmišljali, kaj z njimi v bodoče.

Devetošolci bodo skupaj z g. Alešem Zelenkom vodili okroglo mizo Bunkerji – včeraj – danes – jutri, ki bo potekala v Hiši vseh generacij v Zg. Kungoti v ponedeljek,  18. 10. 2019, ob 16.30. Vabljeni so vsi krajani.

Mentorica: Mari Karnet, prof.