MEDŠOLSKO SODELOVANJE:

• OŠ PESNICA
  • OŠ SLADKI VRH
  • OŠ ŠENTILJ V SLOVENSKIH GORICAH

V soboto, 4.3.2017 smo na Oš Kungota izvedli medšolsko sodelovanje med zgoraj naštetimi šolami s tega območja  Slovenskih goric.

Udeležilo se je 31 otrok.

Kot dopolnilne dejavnosti za nadarjene učence smo izvedli štiri od šestih ponujenih delavnic:

• Socialne in didaktične igre – 10 korakov do boljše samopodobe
  • Gledališka delavnica
  • Šah
  • Izdelajmo raketo

ŠTEVILO UDELEŽENCEV po šolah:

• OŠ Jakobski dol – 5 učencev
  • OŠ Jarenina – 1 učenec
  • OŠ Kungota – 9 učencev
  • OŠ Pesnica 7 učencev
  • OŠ Sladki vrh – 6 učencev
  • OŠ Šentilj – 3 učenci
  • skupaj: 31 učencev

Vsi udeleženci, tako učenci, kot tudi mentorji delavnic in koordinatorji, so bili s srečanjem zadovoljni. Izmenjali smo si ideje, primere dobrih praks in izkušnje, se družili, sklepali nova prijateljstva in preživeli prijetno sobotno dopoldne.

Naslednje leto se ponovno srečamo na Oš Šentilj v Slovenskih Goricah.

• Kaj pa so o srečanju povedali naši učenci:

Špela Kumpuš in Maša Mesarič (8.razred): V soboto, 4.3. so na OŠ Kungota potekale delavnice za nadarjene učence. Prišli so učenci iz različnih šol iz naše okolice. Na štirih različnih delavnicah so se odvijale različne dejavnosti: šah, gledališče, didaktične igre, izdelovanje rakete. Na delavnicah smo se zelo zabavali in spletli tudi nova prijateljstva.

Na delavnici didaktičnih iger smo se najprej predstavili  in se med seboj spoznali. Sledile so različne zabavne dejavnosti kot so risanje obrazov na balone, odgovarjanje na zanimiva vprašanja (npr. Kje bi rad živel?, Kaj bi naredil z milijonom evrov?,….) … predvsem pa je bila delavnica posvečena kako si dvigniti samopodobo in samozavest. Zadnji del pa je bil najbolj zanimiv, skupaj smo v šolski delavnici iz lesa izdelali didaktično igro imenovano Samotar. Potem smo še igrali igro, se še malo po družili in se poslovili.

Z delavnice sva odnesli veliko dobrih napotkov za boljšo samopodobo in veliko pozitive.

Niko Ogrizek (6.a): Bilo mi je zelo zanimivo izdelovanje rakete in všeč mi je bil tao drugačen pouk.

Nina Mohorič (6.b): Bilo mi je všeč, saj sem spoznala nove prijateljice. Če ne bi bila na delavnicah, bi mi bilo doma dolgčas. Super je bilo, da smo se družili iz veliko šol in da so delavnice bile prav na naši šoli. Čeprav je bila sobota, je bilo v šoli krasno.

Tine Mesarič (9.b): Na sobotni šoli sem igral šah. Zelo mi je bilo všeč. V skupini, kjer so bili učenci iz vseh 6 šol, smo najprej poslušali nekaj o zgodovini šaha. V drugem delu nas je obiskal šahovski mojster in z njim smo vsi – simultano igrali partijo šaha. Ostal in boril sem se do konca in remiziral …