V petek, 5.5.2017 smo se vsi petošolci naše šole in obeh podružnic izobraževali kar na terenu. S fotografijami smo podkrepili vse to, kar smo se novega naučili.

Lana iz 5.a pa je zapisala naslednje:

V petek smo se zbrali v šoli, kjer smo si najprej razdelili malico in počakali na avtobus. Ko je avtobus prispel, smo se pridružili še petošolcem iz Sp. Kungote ter se odpeljali proti Svečini na kmetijo Paskolo, kjer so nas dohiteli tudi petošolci iz Svečine. Tam nam je prijazna gospa predstavila krave molznice. Ob tem so nam tudi pokazali, kako strojno molzejo krave in da se, ko je krava opravila molžo, lahko vrne k senu in je.

Po tem ogledu smo se z avtobusom odpeljali v Slovensko Bistrico, v tovarno Impol, kjer smo se razdelili v 2 skupini. Najprej smo se odpravili v stiskarno, nato pa še v valjarno, kjer smo si ogledali