Učenci 6.a in 6.b razreda smo se v petek, 6. oktobra 2017 odpravili v Vulkanijo. Z avtobusom smo se ob 8.20 odpravili proti Goričkemu v Grad.

Raziskovali smo vulkane, minerale in kamnine. Dogajanje je trajalo približno 3 ure. Najprej so nam razkazali muzej Vulkanije. Preko receptov so nam pokazali, kako se nastanejo različne kamnine. Po ogledu muzeja nas je krtek Oli povabil v svoje podzemne rove, ogledali pa smo si tudi filme o nastanku zemlje in vulkanih. Nato smo se z dvigalom odpeljali 6000 m pod zemljo, tam smo našli kristale različnih barv. Pot nas je pripeljala do 3D filma o nastanku vesolja, na koncu smo se odpeljali še z vlakcem in se vrnili na začetek potovanja. Bilo je zelo zabavno.

Za šolske novinarje zapisale šestošolke

TIA KOLETNIK, LINA EISNER, KIM KIRIČ in LINA MIHAJLOVIĆ