Pri dodatnem pouku iz zgodovine sta učenki 8. b razreda Barbara Kumpuš in Zala Žmavc v mesecu septembru in oktobru pripravljali referat na temo Kmečka kuhinja v sredini 20. stoletja na območju Svečinskih goric. Izgled in spremembe v kmečki kuhinji skozi 20. stoletje sta raziskovali s pomočjo literature Od hiše do hiše (Marija Radmilovič) in s pomočjo preučevanja pisnih virov, intervjujev in pričevanj ter ob razstavnih predmetih šolske muzejske zbirke, etnološke zbirke na Keblu, zbirke starin v svečinskem gradu, ter s pomočjo arhivskih fotografij o tematskih razstavah na šoli.

Zala in Špela sta referat predstavljali na zelo izviren način v Pokrajinskem muzeju Maribor, 17. 10. 2017. Malega simpozija se je udeležilo 25 otrok iz 8 osnovnih šol Maribora in okolice. Učenci so prejeli priznanja za svoje predstavitve.

Mentorica: Mari Karnet