20. 10. 2016 so sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali Mariborsko knjižnico in Umetnostno galerijo Maribor.

Namen projekta je, da vsak sedmošolec dobi v dar knjigo – naši učenci so se razveselili knjige Kit na plaži. Ko smo prišli v knjižnico smo se zbrali v čitalnici, kjer nam je knjižničar predstavil tipe knjižnic, delo splošne knjižnice, predstavil oddelek, v katerega smo prišli, predstavil delo Mariborske knjižnice, spregovoril o poslanstvu njihove knjižnice. Predstavil pomen branja – razložil pomen knjige in branja za najmlajše, malo večje in najstnike. Zelo zanimivo je predstavil tudi UDK-klasifikacijo. Skozi razvoj otroka je predstavil različne tipe knjig. Bilo je navdušujoče in zelo zanimivo. Nato je knjižničarka naše učence spodbujala k branju, predstavila jim je novitete, ki jih imajo v Mariborski knjižnici. Spregovorila je tudi o pomenu projekta, se z učenci sproščeno pogovarjala o branju na splošno.

Po obisku knjižnice smo se sprehodili do Umetnostne galerije, kjer so imeli voden ogled razstave z delavnico.

Preživeli smo prijeten dopoldan.

Mateja Vdovič,
knjižničarka