V našem kraju živimo topli ljudje. Taki, z dobrim srcem. In taki, ki radi pomagamo. To smo pokazali tudi v torek, 10.9.2019, ko smo v poznih popoldanskih urah na šolskem igrišču z bučnim aplavzom in ob bučnem bobnanju naše bobnarske zasedbe pričakali Bogomirja Dolenca in njegovo ekipo, kateri so se pridružili tudi nekateri učitelji, učenci in ostali vaščani ter z njim odtekli dobršen del poti.

Ker je bil Bogomir Dolenc že vidno utrujen, sta ga najprej pozdravili ga. županja in ga. ravnateljica.

Po kratkem postanku na našem igrišču, se je malce okrepčal in nas vse prisotne pozdravil. Predstavil je tudi vzrok in namen svojega teka, hkrati pa nas je pohvalil, da smo prepoznali prav to, za kar se sam tudi podaja v tako ekstremne napore. Zasluženo smo njemu in njegovi ekipi podelili simbolične medalje.

Tek je nadaljeval v smeri Maribora, saj so ga tudi tam že nestrpno pričakovali.

Veseli in zadovoljni smo zaključili ta športno obarvan dan, saj smo  dopoldne opravili različne pohode po t.i. Svečinski poti.

Šolski novinarji